Novinky a zajímavosti

Zajímá vás, co je nového a jaké probíhají akce? Přihlaste se k odběru novinkových zpráv na e-mail!

NajduZboží.cz

 

  1. Úvod
  2. BLOG »
Kruhové jehlice Royalé s otočným lankem.

 Při zkoušení kruhovek Royalé s otočným lankem, jsem zabila dvě mouchy jednou ranou. Vyzkoušela jsem dřevěné jehlice s kovovými špičkami a zároveň i nový způsob spojení lanka a jehlic, kdy spoj není úplně pevný, ale jehlice se na lanku otáčí.

 Nejprve k provedení jehlic. Měla jsem z nich ze začátku obavu. Po zkušenostech s Karbonz, u kterých se mi kovové špičky občas z jehlic sundají a musím je znovu přilepit vteřinovým lepidlem, jsem se obávala podobných nedostatků i tady. Evidentně se ale se dřevem lidem z KnitPro pracuje lépe, protože napojení jehlice a kovové špičky perfektně sedí a příze se nezadrhává. A když jsem se silou a pomocí kleští pokoušela špičku z jehlice dostat, ani se nehnula ( tohle nedělejte, kdybyste měli náhodou větší štěstí, neuznala bych reklamaci).

 Dřevěná jehlice v ruce nestudí a kovová špička je zároveň odolnější a nehrozí naštípnutí jako u celodřevěných jehlic. Takže další plus. A barvy. Jsou úžasné a já jsem na barevné jehlice vysazená, takže si odlišné odstíny jehlic v sadě užívám. Podstatná je i praktičnost barevného odlišení, kterou ale člověk ocení spíš u dlouhých jehlic nebo ponožkovek - pokud jehlice sesypete do jedné krabičky, snadno pak vylovíte ty stejně silné. 

 Pohyblivé spojení lanka a jehlice je podle mě téměř geniální nápad. Lanko se nezkroutí, ať s jehlicí točíte jak chcete. A "téměř" geniální je proto, že pohyblivé uchycení neumožňuje tak zcela dokonale hladký přechod z jehlice na lanko, tudíž je tam hrbol, přes který budete muset očka přetlačit, pokud extrémně utahujete. Já pletu docela pevně a přechod mě nijak zvlášť nerušil, takže pro "volnopletařky" tohle nebude problém vůbec.

Co říci závěrem? Vyzkoušejte, uvidíte. Cenově jehlice nejsou úplně laciná záležitost a sada výměnných Royalé je docela nákladná věc a pravděpodovnost, že sem tam nějakou jehlici zlikvidujete, je poměrně vysoká, ale pletení s Royalé je opravdu luxusní a proč se občas necítit jako královny, no ne?  

 Jehlice Royalé se vyrábí jako výměnné kruhové, pevné kruhové s otočným lankem, ponožkové a rovné. Vše jako obvykle v různých délkách i v sadách. 

 V nabídce zatím na objednávku budou od půlky března (dá-li Bůh a já je stihnu vystavit).

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.