Novinky a zajímavosti

Zajímá vás, co je nového a jaké probíhají akce? Přihlaste se k odběru novinkových zpráv na e-mail!

NajduZboží.cz

 

  1. Úvod
  2. BLOG »
  3. O Zuzinick...
Jak to všechno začalo...

  Obě moje babičky pletly ponožky. Jedna superrychlé na dvou jehlicích bez sešívání a druhá na pěti s vyplétanými vzorečky. Já jsem tak maximálně háčkovala na panenky a nikdy jsou neupletla ani šálu, protože se mi pořád záhadně rozšiřovala, nebo zužovala a hrozně mě to rozčilovalo. Ale ta vzpomínka na babičku, která s přehledem ovládala pět tenoučkých ocelových tyček a v klidu si při tom povídala s ostatními, mi nedávala spát.

   A tak jsem jednou, rozhodnutá, že to prostě nějak jít musí, přes internet objednala klubko ponožkovky a jehlice. Své první ponožky jsem pletla tři měsíce, málem jsem se kvůli nim rozešla s přítelem (dopadlo to dobře, jsme manželé deset let) a v šestadvaceti jsem si našla první šedivý vlas. Pletla jsem a párala stále znova a znova. Netušila jsem tehdy, že Youtube je plný návodů, jak uplést patu a v křečích a bolestech jsem na ni nějak přišla sama.  První pár ponožek byl na světě. Upřímně, neměla jsem vůbec chuť pokoušet se o další...

  Po pár měsících, kdy jsem se trochu blíž seznámila s háčkem a bavlnou, ze které jsem vyrobila svůj první pořádný háčkovaný cardigan, jsem při toulkách Holešovicemi narazila na nenápadný obchod Martiny Taborsky po strop napěchovaný luxusními přízemi světových značek. Byla jsem v šoku z úžasných barev i z neuvěřitelných cen. Opravdu si někdo myslí, že dám za klubko ponožkovky skoro tři stovky a za přízi na svetr utratím čtvrtinu výplaty?!? Z galanterky jsem byla zvyklá na akrylová klubka za třicet korun a i Sportivo, tehdy za „nehorázných“ 90 Kč, tak vypadalo drahé. Martina mi ale, asi stejně jako stovkám podobných kvalitní přízí nepolíbených pletařek, trpělivě vysvětlila, v čem se liší akryl a přírodní materiály a proč vlněné příze stojí tolik, kolik stojí. Uvěřila jsem jí a s lehkou závratí a pocitem veliké rozmařilosti jsem odcházela s jediným klubkem Crazy Zauberball odstín Frische Fische , sadou ponožkových jehlic Symfonie a speciálním číslem Vereny „Socken um die Welt“ (Ponožky světa), podle kterého jsem se konečně naučila plást patu.

 

Na etiketách Zauberballu výrobce v červeném rámečku zdůrazňuje, že:

„Knitting can be addictive“

(Pletení může být návykové).

   Smála jsem se tomu... Pak jsem čtyři dny mezi směnami v nemocnici na konci krásného léta nevylezla ven z bytu, protože jsem prostě „musela“ doplést ty ponožky a pochopila jsem, že to mysleli uplně vážně.  Závislost na krásných klubkách a neodolatelná potřeba z nich tvořit, byly na světě a jsou mými společníky dodnes...

 

   PS: Martina Taborsky už v Přístavní obchod nemá a věnuje se návrhování pletených modelů. Byla to ale ona, kdo odvedl ohromný kus průkopnické práce a představil našim pletařkám krásné kvalitní příze světových značek.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.