Novinky a zajímavosti

Zajímá vás, co je nového a jaké probíhají akce? Přihlaste se k odběru novinkových zpráv na e-mail!

NajduZboží.cz

 

  1. Úvod
  2. BLOG »
Ponožková příze Sportivo - zkušenost

Příze Sportivo, nebo také Unipo, byla vůbec první ponožková příze, kterou jsem zakoupila a objevila kouzlo, jaké umí vytvořit samovzorovací příze.

Když jsem na obrázku výrobce viděla, co by na úpletu mělo vznikout za obrazce, jen jsem kroutila hlavou a napjatě čekala na balík. Výsledek mě více než mile překvapil. Opravdu to fungovalo. Z barevného klubka vznikly úžasné proužkované ponožky a úplně bez námahy - tedy pokud nepočítám pár týdnů pletení na jehlicích číslo 2,5 a dilema nad patou a špičkou, které jsem v té době ještě moc neuměla.

Dalším plusem je stejnoměrná síla v průběhu celého klubka. Skvělá je také možnost údržby - příze má úpravu superwash, takže je možné ponožky prát v pračce na 40°C a kromě pár žmolků jim to nijak neublíží.

Zajímalo mě, jak dlouho ponožky vydrží, když jim dám pořádně zabrat. Takže v nich chodím doma bosa a nosím je do pohorek i zimních bot  i na dlouhé výlety. Z nohou je sundávám v podstatě jen na vyprání a to absolvovaly už tak desetkrát...  A kupodivu už skoro rok drží a ještě jsem je nespravovala. Musela jsem si taky hned udělat ještě jedny, protože jsou tak příjemné, že jsem měla dilema, co nosit na nohách, než mi po vyprání uschnou. A nemám to tak jen já, ale i ostatní  pro které jsem z této příze ponožky vyráběla.

Jediným mínusem je blednutí barev. Původně zářivé barvy po opakovaných praních jaksi ztrácí lesk, ale vzhledem k tomu, že jde o přízi, kterou koupíte do 100 Kč, je to jen drobná vada na kráse. Ostatní ponožkové příze srovnatelné kvality stojí od 150 Kč za klubko.

Na jedny ponožky až do délky 28 cm (při pletení na 4× 19 ok na jehlicích 2.5) stačí jedno 100g klubko.

Výrobce doporučuje sílu jehlic 2 - 3, přikláním se k maximu 2,5 a pro pevnější úplet spíš číslo 2.

Dámské ponožky pletu na 4×18 ok, pánské 4× 19, dětské 4×15  na jehlice 2.5 a pro kojence stačí bohatě 4×12 a jehlice 2.

Tuhle přízi mám opravdu moc ráda, v e-shopu jí mám několik odstínů a budou přibývat, protože Vlnap vyrábí jen limitované edice a přichází stále s novými vzory.

 

 

 

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.