Rádce pro muže

Co je dobré vědět, máte-li za ženu pletařku...

 

Především si uvědomte, že vás potkalo veliké štěstí, protože:

 

 • v zimě nejspíš nezmrznete. O dostatečnou zásobu čepic, rukavic, šál, svetrů a teplých ponožek máte postaráno.

 • pletařka bývá věrná. Večer se zdržuje doma, protože plete. Při dovolené na pláži nekouká po jiných mužích, protože musí sledovat vzor a jiní muži nekoukají na ni, protože se zapomene vysvléct do plavek a není jí vidět do tváře. Jede-li na výlet, pak je obklopena jinými ženami - pletařkami a cestují na sraz pletařek, nebo veletrh ručních prací. Na takové akci potká jen minimum jiných atraktivních mužů.

 • žena pletařka je velmi tolerantní. Nenutí vás chodit na procházky, do divadla, ani do posilovny, protože plete a na tohle nemá čas. Při pletení zapomíná kolik je hodin, takže si ani nevšimne, že jdete domů o dvě hodiny později a v lehce podroušeném stavu.

 • pletařka chápe vaše koníčky, či sběratelské aktivity. Obojí dobře zná.

 • pletařka trpí chronickým pocitem viny, protože si je vědoma, že by se měla věnovat i něčemu jinému, než pletení, proto vám občas připraví nějaké příjemné překvapení a bývá neobvykle vlídná (zejména pokud předtím utratila za přízi nehorázné množství peněz).

 

Čekají vás ale i drobné komplikace:

 

 • na klubka vlny narazíte úplně všude. Dobrá rada: klubka z mrazáku nevyndávejte, jsou tam schválně.

 • můžete spustit hroznou scénu, pokud neopatrně přesunete rozpletený kus a podaří se vám stáhnout oka z jehlice. Dobrá rada: jehlic na pletení ponožek je pět. Přepočítejte je, vyhnete se tak pozdějšímu náročnému hledání té chybějící.

 • občas večer na sporáku najdete místo hrnce s večeří hrnec plný vlny. Dobrá rada: neptejte se, jestli by nešlo barvit vlnu bez octa. Nešlo. Ten smrad vyvětráte.

  EDIT: Šlo, dá se použít kyselina citronová. Páchne to ale stejně. Vlna, když se vaří, má prostě své aroma. Zvyknete si. 
 • zásoby příze se během času množí geometrickou řadou, místy exponenciálně, takže pokud si berete dívku s jednou igelitkou příze, nezůstane při ní. Dobrá rada: opakované připomínání, že „už těch klubek máš přece hodně“ nefunguje. Vždycky se hodí další.

 • kvalitní příze je dost drahá. Tisícové propady na účtu jsou pravidelným úkazem. Dobrá rada: zřiďte účet, ke kterému vaše žena nemá přístup, abyste měli na chleba.

 • Při pletení složitých vzorů je třeba se soustředit. V takové situaci pletařka nevidí a neslyší, ale je schopna přesvědčivě předstírat pozornost používáním slov „hmmm“ a „ano“. Dobrá rada: chcete-li ženě něco podstatného sdělit a dočkat se smysluplné reakce, počkejte, až dodělá řadu a dopočítá oka a přimějte ji, aby pletení odložila. Pak máte šanci na rozhovor.

 

PS: Dávejte pozor, kam si sedáte. Bambusové jehlice jsou křehké, můžete je zlomit. Karbonové jehlice jsou naopak velmi pevné, můžete si je....

PS2: Ano uvědomuji si jistou genderovou nevyváženost, ale má zkušenost je omezená. Pokud máte za muže pletaře a chcete se podělit o svou životní moudrost, ozvěte se mi, ráda ji zveřejním se všemi poctami autoru přináležejícími.

 

Návrh bez názvu (19)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení