Ráno vstanu a ...

  Mám ráda všední dny, kdy nemizím v hluboké tmě z bytu na denní, ani se nevracím dopoledne z nemocnice po noční, ale úplně normálně ráno vstávám v šest s celou rodinou a pomáhám jim vypravit se do školy a do práce.

  Tedy pomáhám… snažím se spíš moc nepřekážet. Jsem ve všední dny ráno doma tak málokdy, že manžel a děti mají vlastní ranní rituály, ke kterým mě nepotřebují. Nicméně snažím se, když už jsem doma, konat jako spořádaná matka rodiny.

  Postavím vodu na čaj, dám vařit kávu a nacpu prádlo do pračky. S rozechvělou nostalgií sleduji tlačenici na záchodě a v koupelně a poslouchám dcery, které hořekují, že nemají co na sebe. Když hořekuje i manžel, trochu se zastydím, protože to znamená, že jsem zase tři neděle nežehlila a on nemá slušnou košili do práce. Ne že by si ji neuměl vyžehlit sám, ale z nějakého důvodu propadám depresi, když žehlí, tak to moc nedělá a tiše trpí v tričku s límečkem.

  Ke snídani si vždycky dělám velký hrnek latté. Hezky se spoustou pěny z plnotučného mléka. Postavím ho na stůl a vzpomenu si, že bych mohla ještě vyndat nádobí z myčky, najít dětem v hoře vypraných ponožek dvě stejné, rychle vyžehlit tu košili, najít alespoň jeden z pěti kartáčů na vlasy, které mizí stejně nepochopitelně jako čajové lžičky, napsat omluvenku za týden nemoci někdy v září (kdy to, proboha, vlastně bylo ?!?), podepsat úkol a ořezat tužku.

  A pak konečně všichni tryskem vyrazí z bytu, aby chytili tramvaj, která už hučí v zatáčce a já si sednu. Na stole mám připravený podnikatelský diář s prázdným listem pro plán na dnešní den, protože kvalitní práce s časem je základem úspěchu a studené kafe se spadlou pěnou.

  A tak zase vstanu, kávu ohřeju v mikrovlnce a úplně náhodou a mimochodem si ke stolu přinesu rozpletené ponožky. S těma fakturama to dneska asi zase nedopadne. Ale nohy v teple jsou taky potřeba...

 

IMG_20211104_080902

 

PS: Příze je Regia Boho Color odstín Musician. Nevzoruje úplně jak bych chtěla, ale barvy jsou stejně fajn. 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení