Jak to všechno začalo a kam to spěje...

  Bylo mi skoro třicet, seděla jsem doma na mateřské s ani ne dvouletou dcerou a můj život byl nudný. Tedy nebyl nudný. Byl klidný a spořádaný. Teď to vím, ale tehdy mi připadal nudný. Pletla jsem, vařila, uklízela, pletla jsem, starala se o batolátko, pletla jsem, chodila na kafe s kamarádkami a pletla jsem... Jako zdravotní sestra jsem ale byla zvyklá na ruch a svižné tempo směnného provozu a pohodlí života se zdravou krásnou dcerou a milujícím starostlivým manželem, bylo na mě nezvykle pomalé. Vracet se tak brzy a jestli vůbec kdy do zdravotnictví, se mi nechtělo, všechny školy, které jsem tehdy chtěla vystudovat, jsem měla dokončené. Přemýšlela jsem, co dál. 

  A pak jsem potkala Janu. Měla e-shop, otevřela si studio a chtěla pořádat kurzy a setkání. Měla spoustu práce, odvahu udělat cokoli si zamane a nic nebyl problém. Nakazila mě. Postupně jsem i já začala mít pocit, že mít vlastní byznis je ohromně zábavné dobrodružství, které si nemohu nechat ujít. Jehlice, háčky a klubka byly jasná volba. A tak jsem postupně a pomalu, se základním kapitálem 5000 Kč a bez nejmenší odborné přípravy začala "podnikat" na internetu.

  Dnes bych si za ten nápad dala dlouhou přednášku na téma jak rozumně rozjet e-shop a neudělat při tom asi milion velmi hloupých chyb, ale ani ta cesta učení metodou pokusu a omylu nebyla a není k zahození. Manžel, širší rodina a přátelé na to mají pravděpodobně trochu jiný názor, ale jsou velmi stateční a neposlali mě do háje ani když jsem přišla s haldou faktur a dotazem, jak se vlastně vede daňová evidence, ani když jsem potřebovala vyrobit dřevěný stánek, ani když se procházeli po trzích s maličkým kojencem, ani když klubka padala z každé skříně a police našeho mrňavého bytu a dokonce ani když jsem trávila a trávím jednou za čtvrt roku několik dní v kuse přípravou přiznání k DPH... O tom, že jsem se nakonec přece jen do nemocnice vrátila a sloužím na plný úvazek ve směnách u lůžek nemocných, ani nemluvit. Když máte odvážnou a dostatečně šílenou milující rodinu, máte všechno. 

  Tenhle e-shop je můj splněný sen. Tedy v tuto chvíli po přechodu k novému vzhledu a logu po deseti letech jeho další začátek.

 U jehlic a klubíček vzniká jako moje i vaše virtuální místo k inspiraci, odpočinku a odreagování od nekonečného kolotoče reality, ve které žijeme a která dokáže být někdy opravdu na vyčerpávající. Přeji si, abyste tu našla, či našel nejen skvělé pomůcky a příze k pletení, háčkování, macramé a časem snad i k dalším technikám provázkového umění, ale také prostor pro sebe sama. My lidé potřebujeme tvořit a bořit, plést, háčkovat a párat, zažívat vztek, když to nejde a radost, když se to konečně podaří. Užijme si to...

                                                                                                                                                                                                                                            Zuzinick,  23.9.2021

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení