Od 17.6. do 1.7. 2024 DOVOLENÁ!!!

Jak to všechno začalo a kam to spěje...

  Bylo mi skoro třicet, seděla jsem doma na mateřské s ani ne dvouletou dcerou a můj život byl nudný. Tedy nebyl nudný. Byl klidný a spořádaný. Teď to vím, ale tehdy mi připadal nudný. Pletla jsem, vařila, uklízela, pletla jsem, starala se o batolátko, pletla jsem, chodila na kafe s kamarádkami a pletla jsem... Jako zdravotní sestra jsem ale byla zvyklá na ruch a svižné tempo směnného provozu a pohodlí života se zdravou krásnou dcerou a milujícím starostlivým manželem, bylo na mě nezvykle pomalé. Vracet se tak brzy a jestli vůbec kdy do zdravotnictví, se mi nechtělo, všechny školy, které jsem tehdy chtěla vystudovat, jsem měla dokončené. Přemýšlela jsem, co dál. 

  A pak jsem potkala Janu. Měla e-shop, otevřela si studio a chtěla pořádat kurzy a setkání. Měla spoustu práce, odvahu udělat cokoli si zamane a nic nebyl problém. Nakazila mě. Postupně jsem i já začala mít pocit, že mít vlastní byznis je ohromně zábavné dobrodružství, které si nemohu nechat ujít. Jehlice, háčky a klubka byly jasná volba. A tak jsem postupně a pomalu, se základním kapitálem 5000 Kč a bez nejmenší odborné přípravy začala "podnikat" na internetu.

  Dnes bych si za ten nápad dala dlouhou přednášku na téma jak rozumně rozjet e-shop a neudělat při tom asi milion velmi hloupých chyb, ale ani ta cesta učení metodou pokusu a omylu nebyla a není k zahození. Manžel, širší rodina a přátelé na to mají pravděpodobně trochu jiný názor, ale jsou velmi stateční a neposlali mě do háje ani když jsem přišla s haldou faktur a dotazem, jak se vlastně vede daňová evidence, ani když jsem potřebovala vyrobit dřevěný stánek, ani když se procházeli po trzích s maličkým kojencem, ani když klubka padala z každé skříně a police našeho mrňavého bytu a dokonce ani když jsem trávila a trávím jednou za čtvrt roku několik dní v kuse přípravou přiznání k DPH... O tom, že jsem se nakonec přece jen do nemocnice vrátila a sloužím na plný úvazek ve směnách u lůžek nemocných, ani nemluvit. Když máte odvážnou a dostatečně šílenou milující rodinu, máte všechno. 

  Tenhle e-shop je můj splněný sen. Tedy v tuto chvíli po přechodu k novému vzhledu a logu po deseti letech jeho další začátek.

 U jehlic a klubíček vzniká jako moje i vaše virtuální místo k inspiraci, odpočinku a odreagování od nekonečného kolotoče reality, ve které žijeme a která dokáže být někdy opravdu na vyčerpávající. Přeji si, abyste tu našla, či našel nejen skvělé pomůcky a příze k pletení, háčkování, macramé a časem snad i k dalším technikám provázkového umění, ale také prostor pro sebe sama. My lidé potřebujeme tvořit a bořit, plést, háčkovat a párat, zažívat vztek, když to nejde a radost, když se to konečně podaří. Užijme si to...

                                                                                                                                                                                                                                            Zuzinick,  23.9.2021